Dnevni arhiv: 21. oktobra 2019

Prve izposojene knjige prvošolčkov

Oktobra, v mesecu šolskih knjižnic, smo šolsko knjižnico na različne načine predstavili vsem našim prvošolčkom. Ilustrirali so svoje izkaznice za izposojo in jih tako pomagali izdelati, spoznali so ureditev knjižnega gradiva v šolski knjižnici, naučili smo se protokola pri izposoji, doma so se s starši dogovorili, kako bodo uporabljali izposojene knjige, kje jih bodo hranili in kdaj jih bodo pripravili v svoje šolske torbe. Osvojili smo znanja in veščine bontona v šolski knjižnici. Naša srečanja so se zaključila s poučnimi pravljicami, s katerimi smo ponovili in utrdili nova znanja.

Uvrščeno v Novice

Praznik knjižne zbirke Čebelica

Praznik Čebelice – praznik slovenskih otroških knjig praznujemo vsako leto 22. oktobra, na rojstni dan  Kristine Brenkove, mladinske pisateljice in urednice otroškega leposlovja v založbi Mladinska knjiga. Zbirka Čebelica je bila leta 1953 ustvarjena, da bi kakovostna slikanica prišla v vsako slovensko družino. In s tem poslanstvom živi še danes. Do danes je izšlo preko 400 “čebelic”.

V naši šolski knjižnici vas še neizposojene čakajo na posebni polici. Obiščite jih.

Uvrščeno v Članki