Danes, 2. aprila, je mednarodni dan knjig za otroke. Letos praznovanje tega dne povsod po svetu poteka na daljavo, preko spleta.

V Društvu Bralna značka so ob mednarodnem dnevu knjig za otroke zapisali:

Ob 2. aprilu pri Bralni znački čestitamo vsem mentorjem branja in mladim bralcem. Želimo vam, da še naprej ljubeznivo in strpno iščete poti do knjig, branja in drug do drugega.

Vabimo vas, da nam pošljete utrinke iz svojih »bralnic« – predloge za branje, za pogovore o knjigah, komentarje, fotografije … Naj Bralna značka ostane prostor srečevanj in povezovanj med raznolikimi svetovi knjig in bralcev.

IBBY poslanica ob 2. aprilu

Bralnospodbujevalna akcija ob 2. aprilu

Avtorje, ki so predstavljeni na naši spletni strani, smo vprašali, če so pripravljeni odgovarjati na vprašanja (mladih bralcev in mentorjev) in se pogovarjati o prebranih knjigah.
Do danes so se nam oglasili: Žiga X Gombač, Barbara Gregorič Gorenc, Barbara Hanuš, Aksinja Kermauner, Nataša Konc Lorenzutti, Gaja Kos, Majda Koren, David Krančan, Marko Kravos, Nina Mav Hrovat, Ivan Mitrevski, Slavko Pregl, Suzana Tratnik.
Če se boste odločili za ta način povezovanja, pošljite vprašanja za avtorje na  info@bralnaznacka.si.

Seznam avtorjev »za klepet« bomo osveževali na naši spletni strani.

Torej – ne bodite osamljeni, ko ni druge, so kar dobra družba lahko tudi prave knjige:)

Špela Petrovič