2010/11

• DAN KNJIŽNE ČAJANKE PRI PRVOŠOLČKIH: Pripravili smo si dan knjižne čajanke.
  • ZAKLJUČEK CBZ, 2010/11: Vsako šolsko leto Cankarjevo bralno značko zaključim o z zaključno prireditvijo na svetovni dan knjige, 23. aprila.
  • RAZLIČNI MEDIJI PRI TRETJEŠOLCIH, 2010/11: Petra Nosa smo spoznali na različne načine: gledali smo predstavo v gledališču, narisali risanko z njim, spoznali njegovega pisatelja in ilustratorja, ki sta ga ustvarila …
  • KD 3. razredov: ZAIGRAJMO PRAVLJICO, 2010/11: Vsako šolsko leto s četrtošolci obeležimo svetovni dan mladinske knjige in rojstni dan znanega pravljičarja H. C. Andersena, 2. april.  Dan začnemo z obiskom Cankarjeve knjižnica Vrhnika, kjer prisluhnemo eni izmed njegovih pravljic. Ko se vrnemo v učilnice, te postanejo gledališče. Učenci pravljico dramatizirajo, pripravijo sceno, kostume in vse potrebne rekvizite, da pravljico na koncu zaigrajo.
  • KNJIŽNE RAZSTAVE, 2010/11: Ob pomembnejših spominskih dnevih in ob dnevih, ki so povezani z branjem in knjigo v knjižnici ali pred njo z učenci knjižničarskega krožka pripravimo knjižne razstave.
  • OBISK NUK-a
  • CANKARJEV KULTURNI DAN, 2010/11
  • PLEŠEM S KNJIGO, 2010/11: Prvošolci so se udeležili dneva odprtih vrat MKL v Cankarjevi knjižnici Vrhnika. Pravljico Muca Copatarica so kar zaplesali.