V sredo, 18. 9. 2019, so učenci 1. razredov OŠ IC Vrhnika prvič obiskali šolsko knjižnico. Spoznali so šolsko knjižničarko in si  ogledali prostor šolske knjižnice. Najbolj so jih navdušile  stenske poslikave. Ugotovili so, da na stenah naslikani knjižni junaki počnejo stvari, ki jih običajno v knjižnici ne počnemo … Kot da bi učencem, ki so poslikali knjižnico, škratki prišepnili navihane ideje za upodobitve …

Učenci so prisluhnili odlomku iz knjige Škrat Kuzma dobi nagrado. Poslušali so tudi pesem, ki jo Kuzma prepeva s svojimi prijatelji, ko se sestanejo na skrivnem sestanku. Spraševali smo se, če so morda prav oni bili v naši knjižnici in nam ponagajali.

Na koncu obiska je vsak prvošolček dobil slikanico Škrat Kuzma dobi nagrado. Bralna značka Sloveije je tudi letos vse učence 1. razredov v Sloveniji motivirala in spodbudila k branju kakovostnih slikanic s to knjižno nagrado.

Prijetno branje podarjenih slikanic jim želimo!