Danes je bil za naše prvošolčke na Tržaški 2 prav poseben dan, saj jih je prvič obiskala šolska knjižničarka. Izvedeli so, kje stoji šolska knjižnica, kakšno gradivo hrani, kako je le-to urejeno, kakšen je njen namen in kako bo delovala izposoja v letošnjem šolskem letu. Naučili so se, kako pravilno ravnati s knjigo. Vsak učenec je ponosno dobil tudi svojo izkaznico, s čimer je postal član šolske knjižnice. Obeležili smo tudi poseben dogodek, dan zlatih knjig, 17.9., ko se pri nas uradno začne tudi tekmovanje za bralno značko. Učenci so se razveselili darilne knjige Slavka Pregla Smejalnik in cvililna zavora. S poslušanjem pravljice smo naše srečanje zaključili in izrazili željo, da se bomo lahko čim prej srečali tudi v šolski knjižnici.