Poglejte si novico o letošnjem prejemniku desetnice.

Nagrado desetnica za najboljše mladinsko in otroško delo je prejel Feri Lainšček za slikanico Pesmi o Mišku in Belamiški, ki jo je ilustrirala Maša Kozjek.

Avtor je povedal, da je želel skozi nagrajeno knjigo pesmi na nevsiljiv način otrokom predstaviti drugačnost: “Lahko bi rekli, da je to zgodba o Romeu in Juliji, podana na otroški način, s srečnim, odprtim koncem. To je miniaturka za otroke o ljubezni in o želji po svobodi. O vsem tem, kar potrebujemo, da odreši ta čas.” Dodal je,  da si pri svojem literarnem ustvarjanju za mlade bralce vselej prizadeva, da bi se “v literaturo za otroke vrnila literarna vrednost”.

Slikanica Pesmi o Mišku in Belamiški je izšla že leta 2010, vendar pa jo po avtorjevih besedah med gostovanji po šolah mladi že recitirajo skupaj z njim. Očitno je že postala tudi njihova zgodba. Na današnji podelitvi nagrade je pisatelj poudaril: “Bistvo literature je, da od nje nekaj ostane in da preživi svoj čas!

[vir: http://www.rtvslo.si/kultura/knjige/nagrado-desetnica-sta-dobili-miski-ferija-lainscka/283643, dne 23. 5. 2012]