Oktobra praznujejo šolske knjižnice po vsem svetu. Šolske knjižnice so zelo pomemben člen vsake šole. Svojim uporabnikom se trudijo približati knjige in branje ter jih pripraviti do tega, da bi postopoma znali sami uporabljati ta prostor. V naši knjižnici smo z različnimi dejavnostmi poudarjali pomen tega kulturnega središča šole in svoje uporabnike spodbujali, da bi ga čim večkrat obiskali. In kaj smo v knjižnici na Tržaški še posebej počeli v oktobru?

• začeli smo obiskovati našo knjižnico na stopnišču, kjer celo leto poteka izmenjava domačih knjig,
  • prvošolčki smo za začetek bralne značke prejeli v dar slikanico Marka Kravosa Hiša selivka,
  • izvedli smo nacionalno izmenjavo knjižnih kazalk, kjer smo si izdelke izmenjali z učenci OŠ Stopiče,
  • brali smo v naravi,
  • poslušali smo pravljice v knjižnici,
  • ustvarjali smo plakat na temo Zakaj imam rad šolsko knjižnico,
  • izvedli smo akcijo slepi zmenek s knjigo,
  • reševali smo knjižno uganko meseca,
  • ogledali smo si razstavo knjižnih novosti v knjižnici,
  • med odmori smo igrali družabne igre, brali v knjižnem kotičku ali pa listali po revijah,
  • s sošolci smo obiskali tudi Cankarjevo knjižnico Vrhnika.

Radi imamo šolsko knjižnico!