Šolska knjižnica je pomembno izobraževalno, kulturno in informacijsko središče šole, zato je pomembno, da ves čas opozarja nase in vabi svoje uporabnike, da jo obiščejo. Oktober je mesec, ko šolska knjižnica praznuje in se promovira, zato smo na Tržaški 2 izvajali številne aktivnosti v povezavi z letošnjim sloganom: Branje za globalni mir in življenje v harmoniji. Razmišljali smo o tem, kako nam lahko branje pomaga razumeti in podpirati drug drugega.

Kaj smo počeli?

• Učenci 1. triade so obiskali Cankarjevo knjižnico Vrhnika.
  • V knjižnici so ob ponedeljkih potekale ure pravljic, ob sredah pa družabne in ustvarjalne igre v času jutranjega varstva.
  • V knjižnici smo razstavili tujejezične knjige in z 2. b razredom brali zgodbice v tujih jezikih.
  • Ob vhodu v šolo smo pripravili manjšo razstavo o življenju in delu Frana Milčinskega ob 90. obletnici njegove smrti.
  • V oddelku 3.I smo poslušali zgodbico o butalskem grbu in ustvarili svoj, razredni grb.
  • Učenci 2. razredov so pričeli z branjem knjig za EKO bralno značko pod mentorstvom knjižničarke.
  • Razpisali smo likovni natečaj za učence 3. razredov z naslovom: Idealna šolska knjižnica. Najlepši izdelki bodo objavljeni v šolskem časopisu.
  • Zbirali smo predloge učiteljev za nakup strokovnih knjig, kupili smo kar nekaj novih in jih razstavili v knjižnici.
  • Udeležili smo se nacionalne izmenjave knjižnih kazalk.
  • Z navdušenjem smo zagrizli tudi v projekt mednarodne izmenjave knjižnih kazalk. Izmenjali si jih bomo s kazalkami učencev OŠ iz Indije.
  • Med obiski učencev NIS in PP smo pripovedovali zgodbice o medsebojnih odnosih in prijateljstvu in se o tem tudi pogovarjali.

Bilo je zelo zabavno, zato bomo z aktivnostmi gotovo nadaljevali tudi v naslednjih mesecih.