V petek, 18. maja 2012, bo na Vrhniki potekalo celodnevno rajanje, imenovano Rima raja, Festival otroške poezije.

V primeru lepega vremena bo dogajanje potekalo v parku ob osnovni šoli Ivana Cankarja Vrhnika, v primeru slabega pa v Cankarjevem domu na Vrhniki.

Vabilo                Program festivala               Program zaključne prireditve

Vabimo vas, da z obiskom prireditve izkažete spodbudo številnim ustvarjalnim otrokom, ki se bodo iz mnogih slovenskih mest podali v Cankarjevo mesto, da bi pokazali kaj zmorejo in znajo, obenem pa s svojo prisotnostjo potrdite pravilnost odločitve organizatorjev, da Vrhnika potrebuje tovrsten festival.

Temeljna usmeritev Rima raje je spodbujanje ustvarjalnosti otrok, s poudarkom na njihovem pesniškem snovanju, zato bodo, ob mladih pesnicah in pesnikih, priložnost, da se izkažejo, dobili tudi številni mladi (po)ustvarjalci s področja petja, igranja, plesa, gledališke igre in likovne ustvarjalnosti.